0 CZK

Kouzlo aromaterapie

Ptáte se možná, v čem je aromaterapie tak zvláštní? Funguje? Dá se tomu věřit? Nebo se jen jedná o další šarlatánskou metodu "medicíny", která z nás má dostat peníze a výsledek žádný?

Možná vás překvapí, že aromaterapie, správně užívaná, opravdu funguje. Existuje spousta studií, článků, dokonce i knih, mnoho firem se zabývá výrobou éterickýcj olejů a samozřejmě ne všechny informace a produkty jsou kvalitní, ale v jednom se shodnou - že aromaterapie pomáhá jak duši, tak tělu.

Je to zvláštní, jak kousek rostliny, ze které dostanete různými způsoby éterický olej (vysoce těkavá látka), dokáže při správném použití pomoci na správném místě. Říkáte si, že je to možná hloupost, ale skutečnost je pravdou.

Vždyť matka příroda nám poskytla vše, co potřebujeme k přežití. Poskytla nám vzduch, který dýcháme, vodu, kterou pijeme, půdu, ve které můžeme pěstovat jídlo, dala nám přístřeší a schopnost se o sebe umět postarat a hlavně vůli přežít. Proč by nám tedy nemohla dát také lék, který nás má uzdravit v době nemoci? Přeci příroda je sama čarodějka a její produkty, v tomto případě esenciální oleje, nám mají pomáhat, ale za špatného užití i uškodit.

Pojďme se podívat na slovo aromaterapie. Aromaterapie se skládá ze dvou slov - aroma (vůně) a terapie (léčba). V doslovném přeložení se tedy jedná o léčbu pomocí vůní. Avšak ne každý ví, že aromaterapie se aplikuje nejen prostřednictvím inhalace, ale i například prostřednictvím koupelí, masáží, vtírání éterických olejů zředěných rostlinnými oleji do kůže apod. Na každou metodu si však musíme dát pozor a musíme provádět danou aromaterapii správně.

Určitě je potřeba zmínit, že éterické oleje nesmí přijít do styku s kůží nezředěné, protože nezředěné EO (esenciální oleje) mohou kůži dokonce popálit. Což samozřejmě nechceme. EO tedy ředíme v olejích, máslech apod., neboť jsou rozpustné pouze v tucích. Nejlepším řešením pro ředění jsou 100% přírodní rostlinné oleje (RO), které nám pomohou EO naředit a následně nanést na pokožku. Výborné jsou RO také proto, že kůže je nejvíce propustná právě pro tuky díky své struktuře.

EO v kombinaci s RO jsou tedy ideálními pomocníky při léčbách a podporách léčeb jak fyzických nemocí, tak psychockých obtíží. Samozřejmě ale ani tak nemusí někteří uvěřit léčebným účinkům. Jenomže, byť aromaterapii praktikuji teprve krátce, dokázala jsem se přesvědčit o tom, že funguje.

V době chřipkové epidemie mi aromaterapie jako těhotné pomohla překonat virózu bez nutnosti použití medikamentů. Bolest v krku odezněla díky správné směsi EO rozspuštěných v mandlovém RO. Aromaterapie pomohla mé mamince v podpůrné léčbě vyhřezlé plotýnky, když jí bolela záda a další den po masáži jí bylo mnohem lépe! Mému synovi během pár desítek minut zažehnala aromaterapie požahaví kopřivami, které dokáží potrápit i několik hodin, malé děti i několik dní.

Jde jen o to otevřít mysl i jiným možnostem než růžovým pilulkám proti bolesti a začít zkoumat svět přírodních zdrojů. To, co tam totiž můžete nalézt, je skutečně kouzlo! :-)

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • Příroda

    5. 3. 2022 19:18:06 | Jarmila

    Ano, příroda je mocná čarodějka, ani já nejsem zastáncem chemických pilulek. Ale např. taková levandule mě maximálně uklidní a rýmovník má taky co do sebe. Určitě jsou Vaše služby velice přínosné a všem je moc doporučuji.

    Odpovědět

S čím se na mě můžete obrátit

S čím se na mě můžete obrátit

Zabývám se péčí o duši i tělo a to prostřednictvím osobního poradenství, koučinku a aromaterapie.


osobní poradenství

- mezilidské vztahy
(vztahy s partnerem, rodiči, sourozenci)
- práce
(jak se v práci posunout, najít, co chci dělat)
- vyhoření
- stagnace v osobním životě
- pocit osamění
- tíživé životní situace
(rozchod, ztráta blízké osoby)
- důležité životní otázky
(svatba, děti, rozchod, škola apod.)


péče o tělo

- problémy s pokožkou
(ekzémy, lupénka, vyrážky)
- únava a vyčerpání
- nespavost
- podpůrná pomoc k úlevě od bolestí
(hlavy, zad, kloubů)
- křečové žíly
- celulitida
- péče o problematickou pleť


speciální péče pro ženy

- podpora otěhotnění
(speciální péče zaměřující se na podporu Vaší snahy o miminko)
- podpora ženy v těhotenství
(úleva od pálení žáhy, ranních nevolností, otoky nohou, příprava na porod po psychické stránce)
- příprava na miminko
(na co nezapomenout, příprava do porodnice, základní péče o miminko)
- podpora v mateřství
(psychická podpora pro vyčerpané ženy, pomocné prostředky pro nabití energií)
- ženské dny
(PMS, menstruace)
- menopauza

Objednejte si svou vlastní esenci

Vyberte si svou vlastní esenci

Přírodní vůně esenciálních olejů, bylinných čajů a výborné kávy. To vše naleznete v našem e-shopu.

E-shop